Teslim ve İade

Teslim Süresi nedir ?

Siparişiniz sistemimize kaydolduktan sonra ödeme kontrolleri yapılıp 2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.

Ürünün bedelini nasıl öderim?

Sipariş bedelini kredi kartınızla sipariş anında online ödeme yapabilirsiniz.

Siparişler nasıl gönderiliyor?

Siparişlerinizi ödemenize müteakiben sipariş sırasında verdiğiniz teslimat adresinize anlaşmalı kargo şirketimiz ile gönderiyoruz.

Sipariş verildikten ürünü teslim alana kadarki geçen süreci özetler misiniz?

E-satış sitemizden beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyip sipariş ettikten hemen sonra kayıtlarımıza geçen siparişiniz 2 iş günü içerisinde kargoda hasar görmeyecek şekilde paketlenip kargoya teslim edilir. Kargo firmasının ürünü size teslimi tahmini 2-3 gündür.(Türkiye içi) Havale ile yapacağınız ödemelerde havaleniz banka hesabımıza geçtiği zaman teslimat süreci başlar.(sipariş havale yöntemi ile tamamlandıktan sonra en geç 3 iş günü içerisinde banka hesabına sipariş tutarı yatırılmadığı takdirde siparişiniz otomatik olarak iptal edilir.)

İade ve Cayma Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin(7) gün içinde cayma hakkına sahiptir.
Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Yakın Organik Yaşam Ürünleri iletişim kanallarına faks, elektronik posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır.
Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün Yakın Organik Yaşam Ürünleri iletişim adreslerine gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur.
Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir, 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir.
Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

 

Bir Cevap Yazın