22 Nisan Dünya Günü

22 Nisan Dünya Günü

22 Nisan Dünya Günü, Google’ın Doodle ile bir kez daha hatırlatıldı. Bugüne özel bir doodle hazırlayan Google, daha güzel bir dünyaya kavuşabilmemiz için yapılması gerekenleri farklı bir tasarımla anlattı. Dünya Günü için ipuçları başlığı altında toplanan öneriler ile bir takım tavsiyeler verildi.

Google hazırladığı özel temada öncelikle kolaydan başlayalım diyerek sunumun açılışını yapıyor. Çıkan ilk temada anlatılan görsel ‘En kolayıyla başlayalım, odadan çıkarken ışıkları söndürmeyi unutmayın.

dünya günü
dünya günü

İkinci ipucu ise sokağa çıkın ve sokağınıza mahallenize bir ağaç ekin

dünya günü
dünya günü

Üçüncü sayfada ise ‘Bir gün içinde olsa gideceğiniz yere yürüyün ya da bisikletle veya toplu taşımayla gidin. Veya arkadaşınızla aynı aracı paylaşın

dünya günü
dünya günü

Daha güzel bir dünyanın ipuçları arasında beslenme alışkanlıkları ile de ilgili bir bölüm var. Google ‘yemeklerinizde sebze meyveye ve yerli ürünlere ağırlık vererek emisyon ve atık oranınızı azaltabilirsiniz’ tavsiyesinde bulunuyor

dünya günü
dünya günü

Sunumun sonunda ise oldukça faydalı bir arayüz açılıyor. Burada bir takım bilgiler için arama motoru kuran Google, 4 ana madde seçip bunları kullanıcılara sunuyor.

Bu maddeler; neler geri dönüştürülebilir, nesli tükenmekte olan hayvanların listesi, su koruma yöntemleri ve marcan ağarması nedir? gibi önemli 4 temel arama olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Google Doodle

Bir Cevap Yazın